Zespół taneczny “OMEGA” wytańczył Mistrzostwo Świata 2018 WADF World Dance 18 listopada w Liberec (Czechy)

Zespół taneczny “OMEGA” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce wytańczył Mistrzostwo Świata 2018 WADF World Dance 18 listopada w Liberec (Czechy). Zespół prowadzi Tomasz Berkowicz – instruktor tańca.

Czytaj więcej: Zespół taneczny “OMEGA” wytańczył Mistrzostwo Świata 2018 WADF World Dance 18 listopada w Liberec...

„Jako w niebie tak i w Komańczy” – pokaz filmu

Film Bogdana Adama Miszczaka „Jako w niebie tak i w Komańczy” to kolejna produkcja Telewizji Obiektyw. Tym razem producent postanowił opowiedzieć jeden z etapów życia kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w 1953 roku został aresztowany i przetrzymywany w zupełnym odosobnieniu w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Komańczy. To fabularyzowany obraz wyreżyserowany przez Macieja Wójcika, z doskonałą obsadą aktorską. W rolę Prymasa wcielił się Marek Kalita, zaś w rolę jego ojca Jerzy Trela. W naszej gminie dotychczas odbyły się dwie projekcje filmu. Pierwsza miała miejsce 1 marca br., druga 3 marca br.  Podczas pierwszej projekcji widzom towarzyszył producent filmu Bogdan Miszczak, który opowiedział o kulisach powstawania nie tylko tego, ale także poprzednich produkcji. Producentowi towarzyszył Stanisław Jagiełło, który prowadził spotkanie. Gości, przedstawicieli władz samorządowych, księży z parafii gminnych, prezesów stowarzyszeń, OSP, zespołów śpiewaczych, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, a także kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych,  powitał Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka, która jak wiele gmin dofinansowała tę produkcję.  O zabranie głosu poproszony został także ksiądz prałat Jan Luchowski, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żeglcach, który miał okazję osobiście spotkać Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj więcej: „Jako w niebie tak i w Komańczy” – pokaz filmu

XVII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2017 roku

Już po raz siedemnasty Czytelnicy „Nowego Podkarpacia” wybiorą pięciu najpopularniejszych sportowców oraz trenera i działacza. Natomiast kapituła plebiscytu nagrodzi także trzech najlepszych sportowców oraz trzech piłkarzy i sportowca niepełnosprawnego. Głosować można za pomocą kuponów drukowanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz sms-ów do 1 lutego 2018 r. (szczegóły poniżej).

Laureatów nagrodzimy podczas wielkiego finału 15 lutego przyszłego roku w Świerzowej Polskiej. O miano najpopularniejszych ubiega się 28 sportowców, 8 trenerów i 10 działaczy, reprezentujących 13 dyscyplin sportowych oraz 30 klubów i stowarzyszeń. Regulamin zezwala na branie udziału w plebiscycie sportowcom, którzy reprezentują kluby spoza powiatu krośnieńskiego, ale tutaj mieszkają, stąd wśród nominowanych są reprezentanci takich klubów jak Pogoń Szczecin, AZS AWF Katowice, Halicz Ustrzyki Dolne czy TKS LOK Tarnów. W gronie 28 sportowców jest 8 kobiet. Sportowców, trenerów i działaczy nominowały władze samorządowe gmin. Niemal wszystkie samorządy skorzystały z regulaminowego limitu kandydatów (trzech sportowców, trener i działacz).

 

Czytaj więcej: XVII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w...

 • Kapela 50 plus
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

marzec 29 2019
09:00 - 12:00 sala GOK w Chorkówce
Eliminacje Gminne Konkursu Polskiej Poezji Patriotycznej
kwiecień 13 2019
16:00 - 17:00 sala Domu Ludowego w Zręcinie
XX Karpacka Wielkanoc

Kalendarz

Marzec 2019
PWŚCPtSN
25262728 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.