Szanowni Państwo,
Informujemy,  że zgodnie z Uchwałą Rady Gminy NR XIV/109/2019 z dnia 29 października 2019 r. w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury, czyli Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce z Biblioteką Gminną w Chorkówce wraz z Filiami i utworzeniu Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, Gminy Ośrodek Kultury w Chorkówce  przestanie funkcjonować z dniem 31 grudnia 2019 r. Komisja Konkursowa, którą powołał Wójt Gminy Chorkówka, na Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu powołała Panią Małgorzatę Foremny. Nowo powstająca instytucja to samodzielna instytucja kultury, posiadającej osobowość prawną.

Gminny Ośrodek Kultury istniał – z przerwami – od 1982 r. W czasie swojej działalności prowadził różnorodną działalność w zakresie upowszechniania kultury, rekreacji i sportu.
Działało wiele zespołów amatorskiego ruchu artystycznego, szerokie grono utalentowanych i cenionych osób współpracowało z naszą instytucją.
W realizowane przedsięwzięcia włączały się szkoły i przedszkola z naszej Gminy i z ościennych powiatów, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, parafie, kluby sportowe, Rady Sołeckie i sołtysi.
Wspierały nas również Rady Gmin wielu kadencji i władze samorządowe. Cenne było również poparcie Rodziców, Opiekunów oraz uczestników imprez i wydarzeń.
Wszystkim składamy serdeczne podziękowania, za to, że byliście z nami przez tyle lat, oferowaliście dobre słowa, a także dawaliście wskazówki, które były dla nas motywacją do pracy.
Gratulując wyboru na dyrektora Pani Małgorzacie Foremny, życzymy sukcesów w kierowaniu Centrum.

Chorkówka, 30 grudnia 2019 r.

Bogusław Pacek
                Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
                         w Chorkówce wraz z pracownikami

styczeń 31 2020