Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga Do Gwiazd’’

Tradycyjnie jak co roku w miesiącu grudniu organizowane jest szereg imprez, związanych z Mikołajem. W bieżącym roku pracownicy Urzędu Gminy – zajmujący się animacją społeczną środowisk lokalnych przeprowadzili bale mikołajkowe i spotkania z Mikołajem w następujących szkołach: SP Faliszówka, Dom Ludowy Bóbrka, SP Szczepańcowa, Przedszkole i SP Zręcin, Przedszkole w Chorkówce.

Czytaj więcej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki ,,Droga Do Gwiazd’’

Andrzejki

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Zabawa Andrzejkowa odbyła się w sali Domu Kultury w Chorkówce w czwartek 29.XI.2007r. w godz. popołudniowych. Było dużo dobrej zabawy przy muzyce magnetofonowej, wróżb, przepowiedni. Uczestnikami balu andrzejkowego były dzieci i młodzież z gminy Chorkówka, które przybyły na imprezę przebrane w stroje czarownic, księżniczek itp. Przygotowane zostały kąciki wróżb, przy których uczestnicy mogli powróżyć sobie przyszłość. Zabawę andrzejkową zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Urzędu Gminy M. Foremny i B. Pacek.

Czytaj więcej: Andrzejki

780- Lecie Istnienia Zręcina i Gminne Święto Odzyskania Niepodległości

Tegoroczne obchody 89 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zbiegły się z uroczystością 780 lecia istnienia Zręcina. to wspólne święto miało niezwykle podniosły i uroczysty charakter. Obchody rozpoczęły się mszą św. o godz. 11.30 w kościele Parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika, której przewodniczył ks. prałat Jan Luchowski - proboszcz parafii Żeglce. W koncelebrze mszy uczestniczyli ks. dziekan Jan Bielec - proboszcz parafii p.w.św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie, ks.dr Wacław Socha - proboszcz parafii Zręcin oraz księża: Andrzej Niemiec i Mirosław Baran. Po mszy św. nastąpił przemarsz uczestników na cmentarz parafialny w Zręcinie, na którym to odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy ofiar mieszkańców Zręcina poległych podczas I i II wojny światowej. Odsłonięcie tablicy dokonały: P. Anna Zawada i P. Anna Bodaszewska. Przemówienie okolicznościowe wygłosił P. Wojciech Żurkiewicz - radny Zręcina. Scenariusz uroczystości odsłonięcia tablicy przygotował P. Marek Pacek.

Czytaj więcej: 780- Lecie Istnienia Zręcina i Gminne Święto Odzyskania Niepodległości

III Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich

Po raz trzeci w Gminie Chorkówka zorganizowana została Biesiada KGW. W listopadzie b.r. organizatorem Biesiady było KGW w Świerzowej P. przy współpracy Urzędu Gminy w Chorkówce i zespołu szkół w Świerzowej P. Impreza odbyła się w dniu 10 listopada w sali sportowej Zespołu Szkół w Świerzowej P., w której uczestniczyło 13 KGW z następujących miejscowości: Bóbrka, Chorkówka, Faliszówka, Kobylany, Kopytowa, Leśniówka, Machnówka, Poraj, Sulistrowa, Szczepańcowa, Świerzowa P., Zręcin, Żeglce. Przedstawicielki KGW zaprezentowały się w przyśpiewkach, skeczach, monologach itp. Treścią tych programów było przedstawienie w sposób humorystyczny, a czasem również żartobliwy z odrobiną ironii i specyficznego żartu działalności KGW – ich problemów, sukcesów w ich działalności oraz planów na przyszłość. Imprezę rozpoczęła powitaniem Pani Ewa Misiak przewodnicząca KGW w Świerzowej P.

Czytaj więcej: III Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich

Otwarte Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

W dniu 26.X.w godzinach popołudniowych rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego w kategorii kobiet i mężczyzn. Zbiórka zawodników miała miejsce w sali Domu Kultury w Chorkówce, gdzie dokonano losowania zawodników i podzielono na dwie grupy. Pierwsza grupa rozgrywała mecze w sali DK w Chorkówce (mężczyźni), natomiast druga grupa w sali Domu Strażaka w Żeglcach (kobiety i mężczyźni). Ogółem w Turnieju wzięło udział około 40 zawodników – reprezentantów miejscowości Gminy Chorkówka, jak również goście z Krosna. W kategorii kobiet mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym’’. Kolejność przedstawia się następująco:

Czytaj więcej: Otwarte Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

wrzesień 30 2019
10:00 - 12:00 sala Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce
Spotkanie uczniów klas I szkół podstawowych w ramach akcji "Bądź bezpieczny na drodze"

Kalendarz

Wrzesień 2019
PWŚCPtSN
262728293031 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30123456

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.