Bajka „Czerwony Kapturek” oraz spotkanie dzieci klas pierwszych z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce

W  dniu 2 października 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce zorganizowane zostało spotkanie uczniów klas pierwszych z terenu Gminy Chorkówka oraz nauczycieli w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Spotkanie rozpoczęło się spektaklem teatralnym pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej ART-RE z Krakowa.   Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl, żywo reagując na grę aktorów, a później po zakończeniu spektaklu nagrodziły ich gromkimi brawami. W drugiej części dzieci spotkały się  z Funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w osobach podinsp. Marek Cecuła, asp. Beata Winiarska oraz z kierownikiem Posterunku Policji w Chorkówce -  asp. szt. Mariuszem Krajewskim. Celem było zapoznanie dzieci z zasadami poruszania się po drogach publicznych oraz zachowania się w różnych sytuacjach (skrzyżowanie, przejście przez światła, przejścia dla pieszych, podróżowanie samochodem). Poruszono także temat udziału nietrzeźwych w wypadkach na drogach, jazdy samochodem przez osoby pod wpływem alkoholu, zachowania się dzieci w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Na  zakończenie wszystkim pierwszoklasistom zostały wręczone okolicznościowe odblaski  oraz dla każdej szkoły książeczka „Rowerem bezpiecznie”.

Fundatorzy odblasków i książeczek to: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie i Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Spotkanie zorganizowano w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi na 2012r.

Grudzień 2021