W dniu 12 października 2012 roku odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Chorkówka. Turniej rozegrany został na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Szczepańcowej. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. W turnieju brały udział drużyny: SKM Kopytowa, Tarnowiec, Stabilizator Chorkówka. Sportowców dopingowała licznie zgromadzona publiczność, a także zaproszeni goście: p. Sebastian Rogala – przewodniczący Rady Gminy Chorkówka, p. Andrzej Koniecki – Wójt Gminy Chorkówka,  p. Dariusz Bator – z-ca Wójta. Wszystkich zaproszonych gości, a także zawodników powitał p. Bogusław Pacek – dyrektor GOK w Chorkówce. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 pkt. (ewentualny tie break do 15 pkt.)
Wyniki meczów :
1. Chorkówka – Kopytowa       2 : 0     25:20     25:23
2. Chorkówka – Tarnowiec      2 : 0     25:23     25:20
3. SKM Kopytowa - Tarnowiec 2 : 0     25:15     25:23

Drużyny występowały w następujących składach:

SKM Kopytowa:
Kapitan - Tomasz Munia, Patryka Munia, Damian Kłusek, Piotr Ginalski, Mateusz Mikosz, Daniel Garbacik, Artur Lipiński, Karol Tomasik, Adam Rymar, Mateusz Kuciński.

Stabilizator Chorkówka:
Kapitan – Grzegorz Węgrzynowski, Piotr Kozubal, Michał Kozubal, Paweł Gładysz, Piotr Brzana, Sławomir Zuzak, Bartłomiej Brzana, Bartłomiej Kurdziel, Maciej Świątek, Kamil Bonczar, Arnold Mikulski.
Tarnowiec:
Kapitan – Marek Zawadowicz, Aleksander Czerwiński, Robert Kochański, Piotr Pętlak, Mateusz Wdowik, Jakub Jasiński, Michał Lepucki, Maciej Bugiel.

Klasyfikacja Końcowa
1. Stabilizator Chorkówka
2. SKM Kopytowa
3. Tarnowiec

Komisja sędziowska składająca się z sędziów (Zenon Wiśniowski, Bogusław Pacek) oraz z przedstawicieli władz samorządowych wyróżniła kilku zawodników:
Zawodnik Turnieju – Aleksander Czerwiński, Tarnowiec
Najlepszy atakujący – Patryk Munia, SKM Kopytowa
Rozgrywający Turnieju – Grzegorz Węgrzynowski - Stabilizator Chorkówka
Środkowy – Paweł Gładysz - Stabilizator Chorkówka
Mistrz improwizacji – Michał Kozubal
Nadzieja siatkówki – Karol Tomasik
Puchary i dyplomy wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju wręczyli pan Sebastian Rogala – przew. Rady Gminy Chorkówka wraz z panem Andrzejem Konieckim – Wójtem Gminy Chorkówka i p. Dariuszem Batorem – zastępcą wójta. Turniej przebiegał w miłej, sportowej i towarzyskiej atmosferze. Mecze rozgrywane były na wysokim poziomie, nie brakowało efektownych zagrywek, obron i ataków z różnych pozycji.
Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce składa podziękowanie dyrekcji szkoły podstawowej w Szczepańcowej za udostępnienie Sali sportowej na organizację Turnieju oraz paniom z KGW Chorkówka za przygotowanie ciepłego posiłku.

Grudzień 2021