VII Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich, 60 – lecie KGW Chorkówka

W Gminie Chorkówka po raz siódmy odbyła się impreza pn. Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku uroczystość połączona była z 60 – leciem KGW Chorkówka. Impreza zorganizowana została w dniu 13 października 2012r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce. Uczestnikami Biesiady były  delegacje wszystkich piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Chorkówka oraz przedstawiciele Stowarzyszenia FIS w Zręcinie. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością  przedstawiciele władz samorządowych z powiatu i gminy, m.in. p.  Andrzej Krężałek – Przew. Rady Powiatu Krośnieńskiego, p. Grażyna Ostrowska - Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Krośnie, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z Wójtem p. Andrzejem Konieckim, p. Sebastian Rogala – przew. Rady Gminy Chorkówka, p. Tadeusz Malik – przew. komisji kultury, oświaty i spraw socjalnych Rady Gminy, p. Irena na Soboń – przew. Regionalnej Rady Kobiet. Po powitaniu gości przez p. Leokadię Kludacz – przew. KGW Chorkówka i p. Bogusława Packa – dyr. GOK – u rozpoczęła się pierwsza część uroczystości – Jubileusz 60 – lecia KGW Chorkówka.

Zarząd Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Krośnie z/s w Jaśle przyznał dyplomy uznania dla zasłużonych działaczek KGW oraz ordery: serca matkom wsi dla zasłużonych działaczek z KGW Chorkówka. Uchwałą Prezydium Zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych odznaką za zasługi dla kółek rolniczych wyróżniono p. Andrzeja Konieckiego – wójta Gminy Chorkówka oraz p. Bogusława Packa, p. Irenę Liwosz, p. Annę Waliszko, p. Zofię Najba, p. Michalinę Liwosz. Za społeczną działalność w KGW Chorkówka podziękowania otrzymały panie, które uczestniczą w działalności Koła. W części artystycznej wystąpił Dziecięcy Zespół Taneczny „Stokrotki”, działający przy GOK – u w Chorkówce w kilku układach tanecznych. Piosenki biesiadne wykonał męski skład Zespołu Śpiewaczego „Chorkowianie” pod kier. p. Teresy Samborowskiej. Z koncertem pieśni biesiadnych, łemkowskich, słowackich wystąpił Zespół folklorystyczny „Łęczanie” z Łęk Dukielskich pod kier. p. Henryka Kyca. Licznie zgromadzeni goście – uczestnicy imprezy bawili się przy dźwiękach zespołu muzycznego ,,Remedium’’. Nie zabrakło również konkursów kulinarnych i sportowych. Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w VII Biesiadzie KGW i nagrody rzeczowe – kuchenki mikrofalowe ufundowane przez Gminę Chorkówka.

Grudzień 2021