XII Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych

W niedzielę 16 lipca na placu i estradzie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce zaprezentowało się 10 zespołów podczas „XII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych”. Celem głównym Przeglądu było zachowanie w pamięci przyśpiewek i pieśni ludowych oraz popularyzowanie muzyki i pieśni ludowej. Na scenie zaprezentowały się Zespoły Śpiewacze: „Seniorzy” ze Świerzowej P., „Iskra” z Długiego, „Bobrzanie” z Bóbrki, „Wietrznianki” z Wietrzna, „Magnolia” z Podniebyla, „Jarzębina” z Piotrówki, „Jutrzenka” z Kopytowej, „Chorkowianie” z Chorkówki oraz kapele „Malawianie” z Malawy i „Ropiorze” z Bóbrki, Po występie zespołów i kapel ludowych publiczność zgromadzoną na placu bawił kabaret EWG z Doruchowa, który w swojej ponad 10 – letniej karierze z lokalnego kabaretu stał się bywalcem ogólnopolskiej sceny kabaretowej, dając ponad 500 koncertów w całym kraju. W Przeglądzie udział wzięli: Kazimierz Gładysz Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Adolf Kasprzyk Wicestarosta Krośnieński, Maciej Sekuła Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka, Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka, Dariusz Bator Zastępca Wójta oraz radni gminy - Mieczysław Czelny, Zofia Munia, Tadeusz Malik, a także Stanisław Chochołek Wiceprezes Zarządu LGD Kraina Nafty, mieszkańcy Gminy Chorkówka oraz sąsiednich gmin. Imprezie towarzyszyły wystawy serwet szydełkowych wykonanych przez panie: Krystynę Krzywda i Teresę Świętnicką. Obsługę gastronomiczną imprezy zapewnił Katering „Korona” z Biecza.

Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce dziękuje za pomoc w organizacji imprezy Starostwu Powiatowemu w Krośnie, firmom: Delikatesy CENTRUM w Chorkówce W. Ulanowski, J. Fafuła, J&J Usługi Remontowo – Budowlane Jan Rodzinka w Zręcinie, Cukierni LUKRESJA w Świerzowej P. J. Kuźniarowicz oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorkówce. Imprezę nagłośniła Firma „Multi Serwis”.

marzec 03 2018
18:00 - 20:00 Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce
Premiera filmu "Jako w niebie, tak i w Komańczy"
marzec 10 2018
10:00 - 20:00 sala sportowa przy Gimnazjum w Świerzowej P.
II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca "Taneczne Talenty"
marzec 11 2018
10:00 - 20:00 sala sportowa przy Gimnazjum w Świerzowej P.
II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca "Taneczne Talenty"

Luty 2018