XVII Biesiada Karpacka w Chorkówce

Mieszkańcy Gminy Chorkówka, powiatu krośnieńskiego, okolicznych gmin i delegacja z Gminy Brezovica mieli okazję spędzić niedzielne popołudnie 13 sierpnia na Biesiadzie Karpackiej, która odbyła się w Chorkówce. Imprezę otworzył Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka w towarzystwie Józefa Hodosi starosty z Brezovicy (Słowacja). Na scenie zaprezentowała się kapela ludowa Tarnowcoki, która zaśpiewała piosenki biesiadne oraz zespół taneczny Tilia Lipany ze Słowacji i zespół muzyczny Wave z Krosna, który wystąpił  w pierwszej części z piosenkami biesiadnymi, a w godzinach nocnych bawił publiczność piosenkami dyskotekowymi.


Na niedzielną uroczystość przybyli: Dariusz Sobieraj – Radny Sejmiku Woj. Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Jan Juszczak – Starosta Krośnieński, Adolf Kasprzyk – Wicestarosta Krośnieński, Marian Janik – Radny Powiatu Krośnieńskiego, radni Gminy Chorkówka na czele z Przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z Wójtem Gminy  Andrzejem Konieckim, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi stowarzyszeń, sołtysi. Gwiazdą tegorocznej Biesiady Karpackiej był zespół Piękni i Młodzi, przy którym wspaniale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. W godzinach wieczornych widzowie mogli wysłuchać również koncertu zespołu Redlin z Jastrzębia Zdroju, który zaprezentował piosenki znane i lubiane w wersji folk rockowej. Koncert był niezwykle energetyczny i żywiołowy.
Uczestnicy imprezy mogli skosztować tradycyjnej Kuchni Regionalnej, którą serwowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bóbrki, Chorkówki i Żeglec, dzięki dofinansowaniu LGD „Kraina Nafty”. Czynne było również stoisko promocyjne LGD, na którym znajdowały się broszury, gadżety, ulotki. Imprezie towarzyszyły Targi Rzemiosła, na których można było podziwiać i zakupić wyroby rękodzielników: Krystyna Krzywda – serwety szydełkowe, Teresa Świętnicka – serwety szydełkowe, Zofia Bourne - haft richelieu, Teresa Macek – pergamano, kartki i obrazki Maryjne, Magdalena Kielban – decoupage, Jadwiga Trzebunia – kwiaty, pamiątki, ozdoby. Można było również podziwiać wystawę gołębi i drobiu ozdobnego Mariana Kurconia. Przygotowane zostały również stoiska: KRUS placówki terenowej i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Krośnie oraz bezpłatne znakowanie rowerów, dzięki osobom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie oraz funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Mogły one miło spędzić niedzielne popołudnie w Parku Rozrywki.
Gminny Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania firmom, które przyczyniły się do organizacji imprezy: „Eurocash” w Krośnie, Delikatesy „Groszek” w Chorkówce, „Uni – Rem” w Kobylanach, „Delta” w Zręcinie,  „Rolwod” w Skołyszynie, „Krosdach”  w Krośnie, Bank  Spółdzielczy w Rymanowie o/Chorkówka, Cukiernia „Lukresja” w Świerzowej P., Cukiernia” Ania” w Chorkówce, Piekarnia „Anwit”w  Chorkówce.
Organizatorzy dziękują Ochotniczej Straży Pożarnej z Faliszówki za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz strażakom z Leśniowki i Żeglec za pomoc w organizacji, a także Ochotniczym Strażom Pożarnym z Bóbrki, Poraju, Sulistrowej i Draganowej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

 • Zespół Taneczny „DAY STARS”
 • Zespół Pieśni i Tańca Bobrzanie
 • Kapela Ludowa BOBRZANIE
 • Kapela Ludowa „Ropiorze”
 • Zespół Śpiewaczy Chorkowianie
 • Zespół Śpiewaczy Bobrzanie
 • Zespół Śpiewaczy Nadzieja
 • Zespół Śpiewaczy Seniorzy
 • Zespół Śpiewaczy Jutrzenka
 • Młodzieżowy Zespół Taneczny Omega
 • Zespół Taneczny VENUS
 • Kapela 50 plus
 • Zespół Wokalny VANILLA SKY
Previous Next

Najbliższe wydarzenia

lipiec 01 2018
09:00 - 20:00 stadion sportowy LKS "Polonia" Kopytowa
Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka
lipiec 03 2018
17:00 - 18:00 Dom Kultury w Kobylanach
Rozśpiewane Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chorkówce
lipiec 05 2018
17:00 - 18:00 Dom Kultury w Chorkówce
Rozśpiewane Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chorkówce
lipiec 22 2018
15:00 - 22:00 estrada i plac przy GOK - u w Chorkówce
Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych

Kalendarz

Czerwiec 2018
PWŚCPtSN
28293031 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 301

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.