XVII Biesiada Karpacka w Chorkówce

Mieszkańcy Gminy Chorkówka, powiatu krośnieńskiego, okolicznych gmin i delegacja z Gminy Brezovica mieli okazję spędzić niedzielne popołudnie 13 sierpnia na Biesiadzie Karpackiej, która odbyła się w Chorkówce. Imprezę otworzył Andrzej Koniecki Wójt Gminy Chorkówka w towarzystwie Józefa Hodosi starosty z Brezovicy (Słowacja). Na scenie zaprezentowała się kapela ludowa Tarnowcoki, która zaśpiewała piosenki biesiadne oraz zespół taneczny Tilia Lipany ze Słowacji i zespół muzyczny Wave z Krosna, który wystąpił  w pierwszej części z piosenkami biesiadnymi, a w godzinach nocnych bawił publiczność piosenkami dyskotekowymi.

Na niedzielną uroczystość przybyli: Dariusz Sobieraj – Radny Sejmiku Woj. Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Jan Juszczak – Starosta Krośnieński, Adolf Kasprzyk – Wicestarosta Krośnieński, Marian Janik – Radny Powiatu Krośnieńskiego, radni Gminy Chorkówka na czele z Przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, władze samorządowe Gminy Chorkówka na czele z Wójtem Gminy  Andrzejem Konieckim, kierownicy i dyrektorzy jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi stowarzyszeń, sołtysi. Gwiazdą tegorocznej Biesiady Karpackiej był zespół Piękni i Młodzi, przy którym wspaniale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. W godzinach wieczornych widzowie mogli wysłuchać również koncertu zespołu Redlin z Jastrzębia Zdroju, który zaprezentował piosenki znane i lubiane w wersji folk rockowej. Koncert był niezwykle energetyczny i żywiołowy.
Uczestnicy imprezy mogli skosztować tradycyjnej Kuchni Regionalnej, którą serwowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bóbrki, Chorkówki i Żeglec, dzięki dofinansowaniu LGD „Kraina Nafty”. Czynne było również stoisko promocyjne LGD, na którym znajdowały się broszury, gadżety, ulotki. Imprezie towarzyszyły Targi Rzemiosła, na których można było podziwiać i zakupić wyroby rękodzielników: Krystyna Krzywda – serwety szydełkowe, Teresa Świętnicka – serwety szydełkowe, Zofia Bourne - haft richelieu, Teresa Macek – pergamano, kartki i obrazki Maryjne, Magdalena Kielban – decoupage, Jadwiga Trzebunia – kwiaty, pamiątki, ozdoby. Można było również podziwiać wystawę gołębi i drobiu ozdobnego Mariana Kurconia. Przygotowane zostały również stoiska: KRUS placówki terenowej i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Krośnie oraz bezpłatne znakowanie rowerów, dzięki osobom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie oraz funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Mogły one miło spędzić niedzielne popołudnie w Parku Rozrywki.
Gminny Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania firmom, które przyczyniły się do organizacji imprezy: „Eurocash” w Krośnie, Delikatesy „Groszek” w Chorkówce, „Uni – Rem” w Kobylanach, „Delta” w Zręcinie,  „Rolwod” w Skołyszynie, „Krosdach”  w Krośnie, Bank  Spółdzielczy w Rymanowie o/Chorkówka, Cukiernia „Lukresja” w Świerzowej P., Cukiernia” Ania” w Chorkówce, Piekarnia „Anwit”w  Chorkówce.
Organizatorzy dziękują Ochotniczej Straży Pożarnej z Faliszówki za pomoc w przygotowaniu imprezy oraz strażakom z Leśniowki i Żeglec za pomoc w organizacji, a także Ochotniczym Strażom Pożarnym z Bóbrki, Poraju, Sulistrowej i Draganowej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

marzec 03 2018
18:00 - 20:00 Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce
Premiera filmu "Jako w niebie, tak i w Komańczy"
marzec 10 2018
10:00 - 20:00 sala sportowa przy Gimnazjum w Świerzowej P.
II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca "Taneczne Talenty"
marzec 11 2018
10:00 - 20:00 sala sportowa przy Gimnazjum w Świerzowej P.
II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca "Taneczne Talenty"

Luty 2018