Dożynki Gminne w Kopytowej

Dożynki Gminne w Gminie Chorkówka podobnie jak w ubiegłym roku odbyły się w miejscowości Kopytowa. Organizatorami tej uroczystości, która miała miejsce 27 sierpnia była Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej w Kopytowej, organizacje działające w Kopytowej oraz Gmina Chorkówka i Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Siedemnaście Grup wieńcowych zebrało się na placu przed Domem Ludowym w Kopytowej, po czym nastąpił przemarsz prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Miejsce Piastowe do kościoła. O godz. 14.00 odprawiona została polowa Msza Św. Dożynkowa przy kościele, której przewodniczył JE ks. biskup Stanisław Jamrozek w asyście ks. Wacława Sochy – proboszcza z Parafii Zręcin, ks. Bronisława Wyczawskiego – proboszcza z Parafii Kopytowa, ks. rezydenta Władysława Stanka oraz ks. wikariusza Jacka Pusztuka. Po odprawionej Mszy Świętej barwny korowód dożynkowy na czele z gospodarzami i starostami Dożynek, którymi byli Ewa Ziemba i Leon Capała ruszył w kierunku  Domu Ludowego w Kopytowej. Przed oficjalnym rozpoczęciem dożynek zaprezentowała się orkiestra dęta prezentując kilka utworów oraz zespół wokalny „Iskierki” z Kopytowej. Uroczystość dożynkową  zaszczycili swoją obecnością: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Dariusz Sobieraj – radny sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego i Marian Janik – radny powiatu, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Chorkówka na czele z wójtem Andrzejem Konieckim, radni gminy na czele z Przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, Irena Soboń – przewodnicząca Regionalnej Rady Kobiet, Roman Piłat – Prezes Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Jaśle, Piotr Wierdak – członek Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej, sołtysi, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi stowarzyszeń,  mieszkańcy gminy, powiatu i goście.

Grupy wieńcowe prezentując się na scenie ośpiewały i omówiły wieńce dożynkowe, po czym złożyły bochny chleba na ręce Wójta Gminy. Uroczystości Dożynkowej towarzyszyła wystawa płodów rolnych przygotowana przez Zofię Trybus z PODR w Boguchwale – Zespół Doradców w Krośnie. Kolejnym punktem uroczystości dożynkowej był występ zespołu wokalno – teatralnego, działającego przy GOK – u w Chorkówce oraz kapeli ludowej „Ropiorze” z Bóbrki. W godzinach wieczornych licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać piosenek disco polo w wykonaniu Kamila Suskiego.
Po oficjalnej części Dożynek Gminnych zabawę dożynkową prowadził zespół muzyczny RICO.
Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dożynek Gminnych.

galeria zdjec

grudzień 16 2017