Dożynki Gminne w Kopytowej

Dożynki Gminne w Gminie Chorkówka podobnie jak w ubiegłym roku odbyły się w miejscowości Kopytowa. Organizatorami tej uroczystości, która miała miejsce 27 sierpnia była Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej w Kopytowej, organizacje działające w Kopytowej oraz Gmina Chorkówka i Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Siedemnaście Grup wieńcowych zebrało się na placu przed Domem Ludowym w Kopytowej, po czym nastąpił przemarsz prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Miejsce Piastowe do kościoła. O godz. 14.00 odprawiona została polowa Msza Św. Dożynkowa przy kościele, której przewodniczył JE ks. biskup Stanisław Jamrozek w asyście ks. Wacława Sochy – proboszcza z Parafii Zręcin, ks. Bronisława Wyczawskiego – proboszcza z Parafii Kopytowa, ks. rezydenta Władysława Stanka oraz ks. wikariusza Jacka Pusztuka. Po odprawionej Mszy Świętej barwny korowód dożynkowy na czele z gospodarzami i starostami Dożynek, którymi byli Ewa Ziemba i Leon Capała ruszył w kierunku  Domu Ludowego w Kopytowej. Przed oficjalnym rozpoczęciem dożynek zaprezentowała się orkiestra dęta prezentując kilka utworów oraz zespół wokalny „Iskierki” z Kopytowej. Uroczystość dożynkową  zaszczycili swoją obecnością: Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Dariusz Sobieraj – radny sejmiku Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Gładysz – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego i Marian Janik – radny powiatu, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Chorkówka na czele z wójtem Andrzejem Konieckim, radni gminy na czele z Przewodniczącym Rady Maciejem Sekułą, Irena Soboń – przewodnicząca Regionalnej Rady Kobiet, Roman Piłat – Prezes Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z siedzibą w Jaśle, Piotr Wierdak – członek Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej, sołtysi, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi stowarzyszeń,  mieszkańcy gminy, powiatu i goście.

Grupy wieńcowe prezentując się na scenie ośpiewały i omówiły wieńce dożynkowe, po czym złożyły bochny chleba na ręce Wójta Gminy. Uroczystości Dożynkowej towarzyszyła wystawa płodów rolnych przygotowana przez Zofię Trybus z PODR w Boguchwale – Zespół Doradców w Krośnie. Kolejnym punktem uroczystości dożynkowej był występ zespołu wokalno – teatralnego, działającego przy GOK – u w Chorkówce oraz kapeli ludowej „Ropiorze” z Bóbrki. W godzinach wieczornych licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać piosenek disco polo w wykonaniu Kamila Suskiego.
Po oficjalnej części Dożynek Gminnych zabawę dożynkową prowadził zespół muzyczny RICO.
Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dożynek Gminnych.

galeria zdjec

październik 21 2017
17:00 - 22:00 Bóbrka - sala Domu Ludowego
Biesiada KGW, 80-lecie KGW Bóbrka, 20-lecie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bóbrka, 10-lecie Zespołu Śpiewaczego Bobrzanie