Spotkanie Wigilijne w Gminie Chorkówka

W niedzielne popołudnie 16 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się Spotkanie Wigilijne, którego organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury i Koło Gospodyń Wiejskich w Chorkówce na czele z przewodniczącą Leokadią Kludacz. Na początku uroczystości przedstawione zostały „Jasełka” przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” w Chorkówce pod kier. Anny Szydło i Sabiny Janik. Po występie przedszkolaków, Zespół Śpiewaczy „Chorkowianie” pod kier. Teresy Samborowskiej zaśpiewał kolędy i pastorałki.

Fragment Ewangelii odczytał ks. dr Bronisław Wyczawski proboszcz parafii Kopytowa. Natomiast ks. Prałat Jan Luchowski – proboszcz parafii Żeglce poprowadził modlitwę i obrzęd łamania się opłatkiem oraz złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli również:  Maria Kurowska Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Andrzej Krężałek – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Krzysztof Markiewicz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Chorkówka, Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka oraz Bogusław Pacek dyrektor GOK-u. Po złożeniu życzeń  uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem. Kolejnym punktem uroczystości była degustacja potraw wigilijnych, przygotowana przez 15 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Chorkówka oraz 4 stowarzyszenia: Stowarzyszenie „Przyjazna Kopytowa”, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa, Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społecznych w Zręcinie oraz Stowarzyszenie „Że Chcę” z Żeglec. Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia, które przygotowały potrawy wigilijne otrzymały podziękowania od władz samorządowych Gminy Chorkówka. Na ręce kierowników zespołów artystycznych i stowarzyszeń, działających na terenie Gminy zostały skierowane  podziękowania za całoroczną pracę w upowszechnianiu kultury. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kalendarze ufundowane przez Gminę Chorkówka. W spotkaniu udział wzięli również radni powiatu Kazimierz Gładysz i Stanisław Sajdak, Paweł Szmyd kierownik Posterunku Policji w Chorkówce, Tomasz Tłuściak zastępca wójta, Wioletta Klimek sekretarz Gminy, Anna Lula skarbnik Gminy, radni Gminy Chorkówka, dyrektorzy placówek oświatowych, kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy oraz prezesi jednostek OSP, sołtysi wsi, mieszkańcy.
Uroczystości towarzyszyła wystawa szopek bożonarodzeniowych (49 prac), wykonanych przez dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu Gminy Chorkówka.
Na schodach przed budynkiem GOK- u została wykonana szopka bożonarodzeniowa przez Stanisława Liwosza sołtysa Chorkówki, członków Zespołu „Chorkowianie” oraz przez przewodniczącą KGW  w Chorkówce.

galeria zdjec

Grudzień 2021