Sobótki Ropiorzy

W niedzielne popołudnie 23 czerwca br. na terenie Muzeum – Skansenu Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce zorganizowana została impreza pn. ,,Sobótki Ropiorzy’’, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bóbrka przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce i Muzeum – Skansenu Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Na program imprezy złożyły się występy solistów, zespołów i kapel. Kapela Ludowa „Ropiorze” piosenkami ludowymi rozpoczęła imprezę, następnie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Bobrzanie” z Bóbrki, solistki zespołu wokalnego i Grupa Artystyczna „Maskarada”, działające przy GOK-u w Chorkówce. Tańce ludowe zaprezentował Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Bobrzanie” z Bóbrki.

Na scenie wystąpiła także Kapela Ludowa „Jacy Tacy” z Jaslisk. Imprezie towarzyszyły: kiermasz rękodzieła artystycznego, degustacja potraw kuchni regionalnej przygotowana przez KGW Szczepańcowa, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bóbrka i KGW Bóbrka. W godzinach wieczornych tradycyjnie jak co roku rozpalono ognisko, zapłonęły ,,sobótki’’ i rozpoczął się festyn przy ognisku z zespołem ,,The Loud Band”.

sierpień 25 2019
15:00 - 00:00 Kobylany