Spotkanie pierwszoklasistów z Gminy Chorkówka pod hasłem „Uczymy dzieci bezpiecznych zachowań”

30 września Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce wspólnie z Biblioteką Gminną zorganizowali spotkanie dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu Gminy Chorkówka. W pierwszej części spotkania zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach publicznych oraz zachowania się w różnych sytuacjach przedstawił funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Krośnie asp. Tomasz Czelny. Natomiast o bezpieczeństwie przeciwpożarowym mówił Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chorkówce dh Kazimierz Gładysz. W spotkaniu wzięli również udział funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chorkówce asp. Jakub Wiśniewski oraz  asp. Grzegorz Białogłowicz. W drugiej części spotkania pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny pt.”Być dorosłą bardzo chciała więc na miotle odleciała” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa oraz otrzymali odblaski ufundowane przez GOK w Chorkówce.

Po spektaklu dzieci miały możliwość obejrzeć samochód strażacki i sprzęt wykorzystywany przez strażaków z OSP Leśniówka, który przedstawił Komendant Gminny ZOSP RP dh Adam Łukaszewski oraz prezes OSP Leśniówka dh Bogusław Krzywda. Uczestnicy spotkania mogli również wsiąść do radiowozu policyjnego, w którym służbę pełnili asp. szt. Tomasz Bąk i post. Sara Bania - Nowak. Każdy kto chciał, mógł poczuć się jak prawdziwy policjant za kierownicą policyjnego radiowozu. Włączenie sygnałów świetlnych czy też dźwiękowych sprawiło najmłodszym dużo frajdy.
Spotkanie z pierwszoklasistami było doskonałą okazją, aby omówić tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Komendantowi Miejskiemu Policji w Krośnie mł.insp. Leszkowi Buryła oraz Zarządowi Gminnemu ZOSP RP w Chorkówce za pomoc w organizacji spotkania.
Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Luty 2020