Spotkanie z Mikołajem w GOK-u w Chorkówce oraz wręczenie dyplomów i nagród dzieciom, uczestniczącym w Projekcie „Mała książka - Wielki człowiek”

W sobotnie popołudnie 7 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce odbyło się spotkanie z Mikołajem. Czas oczekiwania na przybycie Mikołaja wypełnił program artystyczny pt.”Legenda o św. Mikołaju Biskupie” w wykonaniu aktorów z Teatru Ewangelizacyjnego „EDEN” z Wieliczki. Kulminacyjną częścią spotkania była wizyta św. Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty. Na zakończenie dzieci należące do zespołów tanecznych i wokalnych, działających przy GOK-u otrzymały również symboliczne upominki za udział w zajęciach i pracę w zespołach.

W tym samym dniu zgromadziły się również dzieci wraz z rodzicami, uczestniczące w Projekcie realizowanym przez Bibliotekę Gminną w Chorkówce pn.” Mała książka – Wielki człowiek”. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które odwiedzały biblioteki na terenie gminy od września br. i zebrały dziesięć naklejek, otrzymały dyplomy Małego Czytelnika i nagrody rzeczowe. Dyplomy potwierdzają czytelnicze zainteresowania dzieci i każde z nich czuło się na pewno wyjątkowo. Będzie to motywacja do kontynuowania zabawy, a przede wszystkim do popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym.
Kolejne spotkanie z małymi czytelnikami odbędzie się podczas ferii zimowych, w związku z tym zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzania Biblioteki Gminnej i Filii Biblioteki.
Organizatorem Projektu jest Instytut Książki, a partnerem Projektu Biblioteka Gminna w Chorkówce.

styczeń 31 2020
09:00 - 12:00 sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce
Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży
luty 02 2020